O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Rodiče prvňáčků v tom nenecháme, říká Štěpánka Steinová

Zdražování je neúprosné. Za poslední dva roky vystřelily ceny nahoru prakticky ve všech odvětvích. Zdražují potraviny, energie i běžné potřeby pro domácnost. I proto se vedení karlovarské radnice rozhodlo opětovně podpořit rodiče prvňáčků příspěvkem na nákup školních pomůcek.

„V minulém volebním období jsme za hnutí Karlovaráci prosadili do rozpočtu města Karlovy Vary finanční příspěvek pro rodiče nastupujících žáků prvních tříd, abychom tam ulevili rodinám při nákupu školních pomůcek. Vzhledem k tomu, že máme nesmírně pozitivní zpětnou vazbu nejen od samotných rodičů, ale i od karlovarských škol, rozhodli jsme se, že celý projekt zopakujeme,“ říká karlovarská zastupitelka a pedagožka Štěpánka Steinová.

Na pomoc rodičům s nákupem školních pomůcek uvolní Karlovy Vary každý rok několik stovek tisíc korun. Jakkoliv jde z pohledu městského rozpočtu o zanedbatelnou částku, pro rodiny s malými dětmi je to vítané přilepšení. „Opravdu moc nám to pomůže. Měsíc od měsíce se vše zdražuje a nástup do první třídy znamená samé výdaje,“ říká maminka Michaela, která připravuje svou dceru k nástupu do jedné z karlovarských škol. „Kromě školní tašky jde o celou řadu pomůcek, přezůvky, penál a to netuším, co všechno budeme kupovat v září a říjnu. Pomoc od města nám přijde opravdu vhod,“ pochvaluje si Michaela.

Právě na nejohroženější skupiny obyvatel – matky samoživitelky, rodiny v těžké životní situaci, ale i na rodiče, kterým jejich partner nezasílá pravidelně alimenty – cílí opatření karlovarské radnice. „Musíme ukázat rodičům a mladým rodinám, že nám na nich i jejich dětech záleží. Jsou to oni, kdo bude v našem městě jednou žít a musíme na ně myslet. Je to to nejmenší, co můžeme udělat,“ uzavírá Štěpánka Steinová.

Zdroj: www.karlovarky.cz