Kdo jsme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Hnutí Karlovaráci vzniklo jako reakce na tristní situaci na karlovarské politické scéně. Mnozí občané města očekávali změnu, která se rýsovala po posledních komunálních volbách, kdy na magistrátu padla dlouholetá koalice ODS – ČSSD. To co přišlo po zvolení nového vedení města, však bylo těžkým úderem natěšeným voličům.

Bohužel jsme se znovu setkali s rozdáváním zakázek kamarádům současných radních, jejich spolužákům, manželkám a příbuzným. Z vládních stran prošly všechny buď naprostým rozpadem, nebo trpí přeběhlictvím jednotlivých členů do jiných uskupení a skandální je i uvolňování poslaneckých míst náhradníkům a náhradníkům náhradníků, aby se k moci dostali ti praví.

Výše popsaný stav je reálným odrazem toho, jak pachuť moci a touha podílet se na utrácení miliardového městského rozpočtu převálcovala všechny volební sliby a už po pár měsících vládnutí učinila z kamarádů nepřátele.

Proto jsme se od konce roku 2013 začali v Karlových Varech formovat pod názvem „Karlovaráci“. Ten má vystihovat, že nejsme žádné shora řízené politické uskupení, které plní zadání svých šéfů. Nejsme politici a nejsme zakládáni jako něčí nástroj, jak se dostat k moci. Naše hnutí vzniklo a vlastně se stále formuje zcela spontánně ze slušných občanů Karlových Varů, kterým není lhostejné, kam naše město směřuje. Jsme různorodá směsice lidí od učitelů a lékařů přes podnikatele, živnostníky i zaměstnance všech možných profesí. Máme mezi sebou nadšence kultur ní i sportovní, ale především máme společný cíl. Vést Karlovy Vary tak, aby radnice už skutečně fungovala pro občany města a nikoliv pro příbuzné a kamarády radních jako dnes.

Nemáme politické a stranické sekretariáty, nejsme nikomu zavázáni, ani za sebou nemáme žádné skandály a nečisté obchody. Je nám cizí neustálé obviňování a msty jiným názorovým táborům, které spalují současnou vládní garnituru ve městě. Jsme občané, kteří se nebojí věci změnit k lepšímu. Naším jediným cílem je, aby Karlovy Vary byly městem spokojených lidí. Žijeme tu s Vámi.