O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Jakub Novotný: Jak já vidím KV Arenu.

Bude to delší, ale mám potřebu se vyjádřit, protože tam trávím dost času. A vidím to pozitivně, každá situace má své řešení.

Máme extraligový klub v Karlových Varech 4 roky, z toho 3 sezony jsme v Hale míčových sportů, která patří pod KV Arenu s.r.o.. Máme tam A-team, mládež i trochu minivolejbalu. Jedni z mála jsme tam pravidelně i dopoledne. Ze zkušenosti vím, že poptávka po odpoledních hodinách je tak velká, že kdyby vedle stála hala ještě jedna, v pohodě by se odpoledne naplnila. Rvem se jak psy. Dopoledne to už je horší. A to je obecně problém všech hal, natož pak velké KV Areny. Provoz, energie a opravy se musí platit neustále ale pronajmout to “na furt” a za hodně, to je složitější.
Vidím KV Arena s.r.o. jako společnost, která by tu neměla být primárně k vytváření zisku. Měla by laicky řečeno sloužit k tomu, aby transparentně a co nejhospodárněji (v rámci možností a přihlédnutí k ekonomické realitě podnájemců) spravovala majetek svého jediného vlastníka, tedy města Karlovy Vary. Takže velkou Halu, Halu míčových sportů a bazén. Měla by co nejlépe komunikovat směrem “nahoru” s vlastníkem o provozních dotacích a svých výdajích a i směrem dolu s podnájemci. Zkrátka držet v chodu a “naplňovat” soustavu zařízení, které ročně navštíví přes 200.000 lidí. Což není málo. A když u toho vytvoří zisk, tím lépe.

Hezky se to píše, ale v praxi těžká písemka. Karlovy Vary nejsou Praha, těžko se ten barák sám uživí. Ale musí se snažit! Provozní dotace města jsou asi nutné jako u jiných společností tipu KSO, DP atd. Nesmí se vyhazovat prachy oknem. A pak je jen na všech zučastněných (vedení společnosti, vedení města) jak jsou schopni spolu o tom všem komunikovat.

Nebyl jsem u stavby KV Areny, nevím jestli byla předražená a předimenzovaná nebo ne. Neumím ani posoudit jestli bazén je špatný nebo ne (momentálně je jediný, co tu je). Nevím jestli by měl dávat generalní partner více než dává (dal by vůbec někdo?), jestli oprav bylo moc nebo málo. Já jen vím, že to tu stojí a mělo by to dál fungovat. Pro kluby, sportovce, fanoušky, obyvatele. Na tom se myslím shodneme…

Jakub Novotný