O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

V Dalovické ulici vznikne parkoviště. Doposud tam lidé parkují načerno

Špatně zaparkovaná vozidla zužují vozovku, což vede k nebezpečným situacím.

V budování dalších menších parkovišť pokračuje na svém území město Karlovy Vary. V současné době se chystají parkovací plochy poblíž Karlovarské teplárny, ale také v ulicích Bohatická a Dalovická, které na sebe navazují a jsou strategickou spojkou pro Dalovice a Karlovy Vary.

Řidiči tam v podstatě nyní stojí načerno. Komunikace je tak kvůli zaparkovaným vozidlům zúžená a dochází tam k nebezpečným situacím, protože dvě auta jedoucí zároveň v protisměru se musejí složitě vyhýbat. Tento stav je dlouhé roky tolerován, nyní musí ale dojít k nápravě.

Během léta tak dojde konečně k vybudování oficiálního parkoviště. Původní předpoklad na celkové náklady byl tři miliony korun. Městu se ale tuto investiční akci podařilo vysoutěžit za 2,1 milionu korun. Parkovací plochy tam vzniknou během letošního léta. Celkem vybudujeme 41 parkovacích míst.

Místní jsou z rozhodnutí vedení města nadšeni

„Víte, jak jsme rádi? Za vybudování parkoviště v naší ulici lobbujeme totiž už dlouhé roky. Doposud v ní parkujeme vlastně načerno. Není tam sice žádná značka upozorňující na zákaz stání či zastavení, ale parkujeme na komunikaci, kde není prostor pro parkování. Vozovka se tím zužuje. Mohli bychom parkovat na našich dvorech. Ty ale nejsou tak velké. Navíc bychom riskovali, že už se z našich pozemků nedostaneme, protože nám bude stát před vraty jiné auto,“ kvitovala záměr magistrátu obyvatelka Helena Svobodová, která ve zmíněné lokalitě žije už přes třicet let. Parkovací místa plánuje město podle ní vybudovat na zelené ploše, která se nachází po pravé straně komunikace ve směru od Karlových Varů na Dalovice.

Zdroj: KARLOVARSKÝ deník.cz