O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Město vytipovalo několik nemovitostí, které jsou zbytné. Některé prodá, jiné pronajme

Karlovy Vary si vytipovaly čtyři objekty na území města, které jsou zanedbané a považuje za zbytné. Některé z nich chce prodat, další zrenovovat či pronajmout.

Jedná se o budovy v Teplárenské ulici, v městské části Doubí, Počernech a na výpadovce ze Staré Role na Mezirolí. „Byly vytipovány čtyři budovy, které jsou dlouhodobě uzavřené,“ uvedl Miroslav Vaněk (Karlovaráci), náměstek primátorky. „Město je ale musí udržovat a tím zatěžují městský rozpočet“

Naposledy karlovarští městští radní rozhodovali o osudu bytového domu stojícího ve Staré Roli na výpadovce na Mezirolí. „Budova je v tak špatném technickém stavu, že jsme se jako rada rozhodli, že ji prodáme,“ prozradil Miroslav Vaněk s tím, že byl vypsán záměr prodeje. „Kdo nemovitost koupí, tak předpokládáme, že ji vzhledem k jejímu stavu bude muset kompletně rekonstruovat,“ míní Vaněk.

V případě bytového domu v Počernech se řeší podle náměstka majetkoprávní vypořádání s jedním majitelem bytové jednotky. „V minulosti tam došlo k prodeji jednoho z bytů,“ vysvětluje Vaněk, podle kterého to tenkrát nebylo dobré rozhodnutí. „Město s tím má teď starosti. Kdyby byl objekt v majetku města celý, tak ho již dávno řešíme,“ pokračoval náměstek s tím, že majitel bytu s městem již několik měsíců nekomunikuje. „Nejsme schopní se s ním domluvit, přitom jsme mu nabídli odkoupení bytu,“ konstatoval Vaněk, podle něhož by si objekt zasloužil kompletní rekonstrukci tak, aby v něm mohlo vzniknout osm nájemních bytů. Stávající nájemníci objektu, kterému místní říkají Říhovna, mají dostat nabídku bydlení v městské ubytovně.

Dalším objektem, který chce město vyřešit, je bytový dům v Teplárenské ulici, jenž stojí v zatáčkách mezi silničním průtahem Karlových Varů a Bohaticemi. Ten bývá poměrně často obýván bezdomovci . „Čas od času to tam vyčistíme od odpadků a objekt zajistíme, ale bezdomovci vnikají do objektu opakovaně,“ popisoval Vaněk. „V tomto případě je problém s tím, že dům leží v koridoru budoucího možného obchvatu města Karlovy Vary,“ vysvětloval náměstek, proč se vedení města rozhodlo o pronájem objektu, a nikoliv pro prodej.

Nájemce, který má platit zhruba 260 tisíc korun ročního nájemného, má podle Vaňka objekt zrekonstruovat a vytvořit nájemní byty.

Již na minulém jednání městské rady bylo rozhodnuto, že zanedbaná vila v Komenského ulici v městské části Doubí bude zrekonstruována. „Tato nemovitost je v dobrém technickém stavu,“ popsal Vaněk. Vzniknout tam má sedm nájemních bytů, kterých má město akutní nedostatek. Město má k dispozici projekt na rekonstrukci, ale platnost stavebního povolení vypršela před pěti lety. Podle odhadů by rekonstrukce objektu včetně jejího okolí měla vyjít na asi 20 milionů korun. Práce by měly začít v příštím roce.

Budovu ve Staré Roli vzhledem k jejímu technickém stavu město prodá“, dodal Miroslav Vaněk z hnutí Karlovaráci

Zdroj: Právo