O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Vedoucí odboru majetku to položil. A rozhádal zastupitele

Vše odstartoval dotaz zastupitele Josefa Märze (Karlovaráci). Ten chtěl po vedení města vědět, proč už zastupitelé nedostávají k materiálům, které má zastupitelstvo projednat, vyjádření odboru majetku. „Bývalo to zvykem,“ uvedl stručně. Jenomže u náměstka pro majetek Michala Riška (ČSSD) narazil. „Je to novinka. Máte přece vyjádření příslušné komise. Odbor není orgánem rady. A není to v pracovní náplni úředníků. Nemůžeme je k tomu nutit. Můžeme jim to ale dát povinně,“ připustil změnu náměstek Riško. Jenomže s tím se opoziční zastupitelé nespokojili a vedení města vyčetli, že nechali odejít vedoucího odboru majetku Jana Choulíka. Ten na tuto funkci sám před časem rezignoval.

„Odešel pracovitý, svědomitý a loajální člověk. Doufám, že ho nebudou následovat další,“ konstatovala Hana Zemanová (Karlovaráci), která jako bývalá náměstkyně pro majetek s Choulíkem úzce spolupracovala. A na zastupitelstvu mu za práci dodatečně veřejně poděkovala. Jiří Kotek (ALTERNATIVA) pak chtěl vědět, jaké pracovní místo mu bylo nabídnuto. Odpověď, že to byl post koordinátora dopravy, který byl podle tajemníka Kaválka jediný volný, jej poněkud šokovala. Vedení města se obhajovalo tím, že každý má svaté právo se rozhodnout, zda z magistrátu odejde, a náměstek Riško upozornil, že když Jan Choulík dával výpověď, on byl u zubaře. „Nebylo to svobodné rozhodnutí, byl k tomu dotlačen,“ vyčetla mu pak zastupitelka Zemanová.

S kritikou se přidal i zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA). I ten jako bývalý náměstek byl s Janem Choulíkem v úzkém kontaktu. „Zaznamenali jsme, že za poslední dva až tři měsíce dochází k pokoutným kompetenčním destrukcím v procesech nakládání s majetkem. Léty vytvářený systém se paralyzuje do nekoncepční mlhy rozhodování buďto jediného náměstka, primátora nebo rady. Taková paralýza vrátila procesy nakládání s veřejným majetkem zpět do počátků dob nejtužšího korupčního období v Karlových Varech,“ uvedl. A velmi kvitoval to, že zastupitelstvo schválilo poděkování Janu Choulíkovi za jeho práci. „Tu jsem i já v průběhu svého náměstkovského i opozičního působení respektoval,“ dodal Kotek.

Zdroj: Deník, 14.11.2015