O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

V Karlových Varech vzniknou nové byty pro mladé

Do konce června letošního roku by měl mít karlovarský magistrát v ruce stavební povolení, na základě kterého chce přestavět objekt bývalé školky v Drahovicích na objekt určený pro bydlení. Vzniknout by v něm podle náměstka primátorky Miroslava Vaňka (KARLOVARÁCI) mělo 36 bytů. Náklady se podle hrubého odhadu budou pohybovat v řádu desítek milionů korun.

Ty ovšem musí město sehnat. „Možná je státní podpora,“ naznačil Miroslav Vaněk. S revitalizací bytového fondu by podle něj mohlo městům pomoct ministerstvo pro místní rozvoj.

Důvodem, proč se město angažuje ve výstavbě takzvaných startovacích bytů zejména pro mladé, je odliv obyvatelstva. Cílem je vrátit počet obyvatel města nad 50 tisíc. Projektů, jak toho dosáhnout, má město více.

Další startovací byty by tak měly vzniknout v městské ubytovně Drahomíra. V polovině objektu by podle záměru radnice měly vzniknout startovací malometrážní byty, v druhé pak zůstane ubytovna. Ovšem s vyšším standardem, než nabízí ta současná. Za projektovou dokumentaci zaplatí radnice 1,8 milionu korun.

I v souvislosti s tímto záměrem ovšem náměstek Vaněk mluví o velké investici

Předpokládaná suma vzejde právě z projektové dokumentace, podle Vaňka ale půjde o stamiliony. Vedle samotné přestavby objektu řeší projektová dokumentace také související součásti záměru. Jednou z nich je například parkování. „Parkovacích míst bude zapotřebí spousta,“ naznačil náměstek. Na radnici řeší také možnost družstevní výstavby. Jednou ze zvažovaných lokalit je Krokova ulice s předpokládaným počtem 380 bytů.

Projekt přestavby bývalé mateřské školy ve Východní ulici na byty přihlásil magistrát do letošního ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje.

Zdroj: Mladá fronta DNES