O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Úspěchy jsou, i přes mimořádně obtížné podmínky

Uplynulé volební období se rozhodně nedá považovat za běžné. Političtí představitelé měst a obcí se museli vypořádat s dvouletým obdobím pandemie a v posledních týdnech i s válkou a příchodem uprchlíků. I Karlovy Vary na tom jsou stejně. „U nás je situace o to horší, že Karlovy Vary jsou stovky let postaveny na turistickém ruchu a příchodu zahraničních hostů. Kvůli covidu, ale nyní i kvůli válce na Ukrajině se prakticky zastavil příchod klientů z východu, která tvořila výraznou část lázeňských hostů,“ říká karlovarský radní Václav Skuhravý.

Ve Varech se na dva roky prakticky zastavil život. Dvakrát neproběhlo ani tradiční zahájení lázeňské sezóny, zrušen byl i Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který je tahákem pro tisíce lidí z celé Evropy, sportovní utkání měla omezenou návštěvnost a je i řada akcí, které zanikly úplně. Václav Skuhravý k tomu říká: „Museli jsme na nové podmínky reagovat velmi pružně. Snažili jsme se pomáhat provozovatelům lázeňských domů, vycházeli jsme vstříc každému, kdo se ocitl v tísni. I několikrát ročně jsme museli upravovat schválený rozpočet města a i přesto jsme snažili naplňovat naše programové prohlášení. Byly to opravdu mimořádné dva roky.“

I přes složitou situaci považuje současné vedení města uplynulé čtyři roky za úspěšné. Proběhla rekonstrukce Mlýnské, Sadové i Vřídelní kolonády, začala rekonstrukce dopravního terminálu na Tržnici, byla dokončena výstavba Dvorského mostu a bylo zavedeno i jízdné zdarma pro děti do osmnácti let. „Asi žádné zastupitelstvo v moderní historii města nemělo tak komplikované podmínky pro práci, jako to naše. Jsem proto pyšný, že se podařilo dotáhnout řadu investičních projektů a hlavně připravit projektovou dokumentaci pro desítky nových projektů a plánů. Protože naše město se musí vyvíjet,“ uzavřel Václav Skuhravý.