O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Placení parkovného přes mobilní aplikaci je náhradou za platby pomocí SMS

Rádi předáváme informaci o nové možnosti platit parkovné v Karlových Varech pomocí aplikace Dopravního podniku Karlovy Vary „MojeDPKV“.

Návštěvníci Karlových Varů, kteří využívají placená parkovací místa vybavená parkovacími automaty, budou moci od 1. 10. 2019 za parkovné platit prostřednictvím mobilní aplikace MOJE DPKV.

Dochází tak ke změně forem úhrad na parkovacích automatech. Možnost platby prostřednictvím SMS zprávy nebo prozvoněním bude od 1. 10. 2019 neaktivní. Zůstávají tak varianty placení parkovného formou mobilní aplikace, v hotovosti a bezkontaktní platební karty (zhruba na polovině automatů, které to technicky umožňují, vzhledem k jejich stáří). Tuto informaci dostávají již od září všichni, kteří využili úhradu rušenými formami. Stejně tak budou upozorněni na nefunkčnost tohoto způsobu úhrady po 1. 10. 2019. Kontrolu úhrad zaplaceného parkování provádí Městská policie Karlovy Vary, která je již v současné době vybavena kontrolní aplikací pro rozpoznání, zdali platba byla prostřednictvím mobilní aplikace uhrazena.

Velkým benefitem placení parkovného pomocí mobilní aplikace MOJE DPKV je jeho rychlost, kdy řidič nemusí fyzicky k parkovacímu automatu a pohodlně ze svého mobilu uhradí částku za parkovné. Mobilní aplikaci Moje DPKV je možné stáhnout zdarma pro mobilní telefony jak se systémem IOS (Apple), tak i pro uživatele se systémem Android.