O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Město opravuje část chodníku v Bezručově ulici

Karlovy Vary nedávno rekonstruovaly část ulice Bezručova mezi křižovatkami s Havlíčkovou a Ondřejskou ulicí, zhotovitelem byla společnost Strabag a.s.

Vzhledem k opakovaným stížnostem na stav zatím neopraveného úseku chodníku nad zastávkou MHD Nemocnice a pod přechodem k Havlíčkově ulici se město rozhodlo zadat opravu i této části. Aby chybějící úsek navazoval na už rekonstruovanou část, využilo město přítomnosti firmy Strabag, která aktuálně dokončuje práce kolem rekonstruovaného úseku a požádalo společnost o termínovou a cenovou nabídku na opravu chybějícího úseku stejným způsobem, jaký byl použit u rekonstruované části. Nový chodník bude proveden ze stejné kamenné dlažby a bude mít stejné záruky na provedené dílo jako rekonstruovaný úsek. Práce na opravě už začaly.

Délka opravovaného úseku je 84 m, nový povrch bude dokončen do 15. 8. Cena zakázky je 827 tis. Kč bez DPH (1 mil. s DPH).

Oprava zahrnuje odstranění stávajícího zábradlí, které v horní části úseku tvoří betonové sloupky s trubkovou výplní, v druhé části ocelové trubkové zábradlí; vytržení silničních obrub, pokládku 30 m nových obrub, přeskládání a vyrovnání 54 m původních, použitelných obrub; odstranění původního poškozeného asfaltového povrchu; zemní práce na přípravu terénní lavice ve svahu, montáž bednění, dodávku a provedení betonového prahu o výšce cca 50-60 cm v délce cca 30 m; položení dlažby.

Do 15. 10. pak bude na opravený úsek osazeno nové zábradlí, stejné, jako bylo použito u zrekonstruované části.