O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Vyšli jsme vstříc občanům, parkování v centru města zlevnilo.

Je to již několik týdnů, co se nám podařilo přesvědčit naše koaliční partnery, a návštěvníci i obyvatelé města Karlovy Vary mohou parkovat za zlevněné parkovné. Hnutí Karlovaráci přistoupilo k tomuto kroku po diskusi s občany našeho města. Lidé, kteří si potřebují v centru města vyřídit své povinnosti na úřadech, v bankách nebo navštívit lékaře, budou nyní platit o polovinu méně.

„Vyšli jsme vstříc občanům našeho města a zlevnili parkování v centrální části. Věřím, že nyní nebudou řidiči v centru města blokovat místa rezidentům a využijí parkovací plochy ve Varšavské a na Tržnici. Je pro nás důležité, aby správní a obchodní centrum našeho města zůstalo živé, a aby všichni podnikatelé na tomto území měli možnost oslovit co nejvíce zákazníků“, říká k realizované změně Jakub Novotný (Karlovaráci).

Za hodinu parkování ve Varšavské ulici a na Tržnici zaplatí řidiči nyní 20 Kč, za dvě hodiny 60 Kč, tzn. 30 Kč za hodinu. V případě kratšího 30 minutového parkování u Tržnice řidiči zaplatí pouze 10 Kč.

V příštích letech bychom rádi využili zkušenosti ostatních měst a prostřednictvím dotací vytvořili nový chytrý systém parkování ve městě Karlovy Vary. Chytré parkování a řešení dopravy v klidu je koncept, kterým bychom chtěli cílit na zavedení informačních a komunikačních technologií a nástrojů pro efektivnější správu města s důrazem na řešení dopravy v klidu a parkovišť. V našem případě město získá přehled, jak celý systém parkování funguje, kolik finančních prostředků získá, o jaké lokality je stále největší zájem, a v jakou dobu. Jeho zásadním přínosem by mohlo být i provázanost s dalšími agendami města.