O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Vary chtějí s policií směnit pozemky na Střelnici s Hvězdou v Tuhnicích

Město Karlovy Vary má už dlouhé roky plány s areálem Rudé hvězdy, který se nachází v Tuhnicích za místní základní školou a nedaleko Velké tuhnické louky. Jenomže krajskému městu pozemky pod ním nepatří, vlastní je Policie České republiky.

V areálu se nachází nejen velké fotbalové hřiště, ale i tělocvična, kterou využívají různé sportovní kluby. Karlovým Varům naopak patří parcely Střelnice, které se nacházejí vedle hlavního tahu na Prahu, i proto se místu na komunikaci, kde v minulosti došlo ke smrtelným nehodám, říká U Střelnice. A ten zase využívají policisté pro trénink střelby. Vedení karlovarského magistrátu proto začalo jednat s ministerstvem vnitra o možné směně pozemků.

„Nadešel čas na takovou směnu, která je logická a výhodná pro obě strany. Karlovaráci využívají pozemky policie, a naopak policisté zase ty městské,“ uvedl náměstek primátorky Miroslav Vaněk (Karlovaráci).

Jak dodal, tratit by na směně neměla totiž ani jedna strana. „Znalec ohodnotil cenu obou areálu na stejnou částku,“ poznamenal s tím, že k návrhu na směnu se musí vyjádřit ministerstvo vnitra, pod nějž policie spadá.

Areál Rudé hvězdy potřeboval nutně investici už v době, kdy se začala řešit jeho modernizace, tedy před více než 10 lety. Nyní je jeho stav ještě horší. Zásadní investice do něj nyní ale nejsou kvůli nedostatku financí v městské pokladně prioritou. „Rudou hvězdu využívá řada sportovních klubů. Naší představou je, že využití by mohlo být mnohem větší. Není vyloučené, že by si sportovci mohli vzít areál od města, až ho od policie vymění, do výpůjčky,“ uzavřel náměstek Vaněk.

Zdroj: KARLOVARSKÝ deník.cz, foto: SKP Hvězda