O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

V Karlových Varech začínají opravy silnic

Některé komunikace silničáři vyfrézují a položí tu nový asfaltový koberec.
Letošní zima sice nebyla tak zlá, aby silničáři nestíhali s posypem komunikací, i tak se ale na mnohých karlovarských silnicích vydatně podepsala. Řidiči tak často musí absolvovat slalom a kličkují mezi výtluky. A protože nastoupilo jaro a klimatické podmínky jsou poměrně příznivé, začne město Karlovy  Vary postupně spravovat poničené komunikace.

Zacelování výtluků začalo včera. Nejprve se opraví komunikace v lázeňském území, následovat bude obchodně správní centrum a další části města. Opravě vždy předchází tzv. monitoring, kdy zaměstnanci magistrátu zjišťují stav jednotlivých úseků silnic. Na základě toho se staví harmonogram prací.

Některé ulice budou opraveny ve velkém, někde se použije jen takzvaná trysková metoda.
Úseky s velkým počtem výtluků se vyfrézují a položí se asfaltová vrstva.

Komplexně se budou opravovat ulice Dr. Engla, Svahová, P. Velkého, Nová louka, nábřeží Osvobození, Varšavská, I. P. Pavlova, Bezručova, Lidická, Pražská silnice, K Letišti, tzv. Drahovická spojka, Vítězná, Merklínská, Svobodova, Chodovská, Starorolská, kpt. Jaroše, Plzeňská a K vesničce SOS. Na ostatních místních komunikacích se budou provádět opravy menších výtluků tryskovou metodou nebo pouze zalepením výtluku.

Letos mají Karlovy Vary na tyto práce vyčleněno přibližně sedm milionů korun. Kvůli úsporám je tato částka tentokrát nižší než v předchozích letech.

Skutečné náklady vzejdou až z realizovaných oprav. Při výběrovém řízení na zhotovitele jednotlivých technik oprav byla hodnocena cena. Velkoplošné opravy bude provádět společnost Silnice Chmelíř, opravy tryskovou metodou Tanktown, menší výspravy AVE CZ, spáry opraví společnost Údržbasilnic Karlovarského kraje.

Zdroj: KARLOVARSKÝ deník.cz