O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

V Karlových Varech začíná sezóna blokového čištění

Začátek sezóny blokového čištění v roce 2023 je naplánován na pondělí 3. dubna, kdy bude spuštěna obvyklá očista komunikací, parkovišť a dalších prostranství ve formě, jakou znáte z předchozích let. První bloková čištění budou zaměřena na úklid zbytků posypového materiálu a dalších nečistot po zimě, úklidu listí a podobně.

V případě nepříznivých klimatických podmínek, zejména nízkých teplot, bude blokové čištění zrušeno, případně bude provedeno pouze v omezeném režimu v podobě ručního metení apod.

Blokové čištění bude začínat vždy v 8 hodin ráno, noční mytí ve vybraných lokalitách začne ve 20 hodin. Na blížící se úklid vždy s dostatečným předstihem upozorňují dopravní značky s termínem na dodatkové tabuli. Nezapomeňte si včas přeparkovat svá vozidla a mějte také na paměti, že očista se týká rovněž parkovacích zálivů a chodníků.  

Vozidla bránící provádění blokových čištění budou v souladu s legislativou odtažena na parkoviště odtahové služby Dopravního podniku Karlovy Vary na Západní ulici 63.

Harmonogram blokového čištění pro období do 30. června je ke stažení níže. Rozpis úklidu pro jednotlivé měsíce najdete v městském měsíčníku Karlovarské radniční listy.

Blokové čištění a noční mytí komunikací – ZDE