O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Úsekový radar krotí řidiče. Město už vybralo miliony korun na pokutách

Řádově jde o miliony korun, kterými neukáznění řidiči přispívají v Karlovarském kraji do obecních rozpočtů. Řeč je o silnicích, které jsou osazené úsekovým měřením. Nejvíce přestupků spáchali řidiči při spuštění těchto měření.

Jedním z takových úseků, kde docházelo často k překračování rychlosti a několika úmrtím při dopravních nehodách, byl ten na výjezdu z Karlových Varů směrem na Olšová vrata. Za přestupky řidičů, kteří nerespektují povolenou rychlost na velmi nebezpečné silnici, vybraly Karlovy Vary už 2,3 milionu korun. Na této takzvané silnici smrti překročilo povolenou rychlost téměř čtyři a půl tisíce řidičů. Data vycházejí z období od 20. dubna do konce loňského roku. Během letních prázdnin tam zemřeli čtyři lidé, z toho dvě děti.

Za radary je zodpovědný Magistrát města Karlovy Vary. Jde o jediný úsek, kterým se úředníci karlovarské radnice na území města zabývají. Kvůli tomu museli být přijati tři noví zaměstnanci. Radnice nyní zveřejnila závěry po prvním roce.

Během této doby bylo na kontrolované komunikaci zaznamenáno 4455 přestupků a vybralo se na pokutách 2,3 milionu korun. Nejvyšší naměřená rychlost tam byla 170 kilometrů v hodině. Pokud byla naměřena za sucha, překročil tento řidiči rychlost o celých 80 kilometrů v hodině. V nebezpečném úseku je totiž maximální povolená rychlost 90 kilometrů v hodině, za mokra byla snížena navíc o 20 kilometrů, tedy na sedmdesátku. Právě mokrá vozovka byla častým důvodem, proč tam docházelo k vážným nehodám. V úseku došlo i k takzvanému zdrsnění asfaltového povrchu.

Zdroj: KARLOVARSKÝ deník.cz