O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Tiskové prohlášení Karlovaráků k výsledkům jednání o nové koalici

Hnutí Karlovaráci vyjadřují zklamání nad informacemi, které se dnešního rána objevily. Karlovaráci proto cítí potřebu informovat veřejnost o tom, jak probíhala koaliční vyjednávání.

Stávající koalice se rozpadla z toho důvodu, že hnutí KOA nechtělo podpořit hnutí ANO ve výměně člena rady města – paní Hejnové, která přestala být členkou hnutí ANO, za jiného člena hnutí ANO. Karlovaráci tuto situaci vnímali jako nepřiměřený diktát ze strany hnutí KOA v čele s primátorem Petrem Kulhánkem, a proto podpořili hnutí ANO a společně s hnutím ANO vypověděli koaliční smlouvu.

Následovala další koaliční vyjednávání, kdy hnutí KOA nechtělo ustoupit z žádných ze svých požadavků. Po ukončení vyjednávání začali Karlovaráci jednat s ostatními politickými subjekty. Do těchto jednání vystupovali Karlovaráci společně s hnutím ANO vzhledem k tomu, že hnutí ANO uzavřelo s Karlovaráky v říjnu 2014 dohodu o společném postupu. V pondělí 4.5.2015 se vyrýsoval půdorys nové koalice ve formátu ANO- Karlovaráci-ČSSD- ODS –KDÚ-ČSL. Základním požadavkem hnutí ANO bylo, aby v nové koalici nebyl Petr Kulhánek primátorem. Karlovaráci tento požadavek hnutí ANO akceptovali. Karlovaráci na základě informace, že ČSSD není ochotna podpořit kandidáta hnutí ANO na primátora, souhlasili s tím, že nominují svého kandidáta na primátora a současně nebudou dále nárokovat nic víc, než jednoho neuvolněného radního. Hnutí ANO se vyjádřilo, že by pro ně byla zajímavá varianta, ve které by ANO mělo 2 náměstky a 1 radního, přičemž ČSSD by mohla získat jednoho náměstka se silovými resorty a jednoho uvolněného radního. ODS i ČSSD si nárokovali každý jednoho uvolněného radního. Karlovaráci se tedy v pondělí rozešli se svými partnery s tím, že je domluven formát nové koalice a hnutí ANO se s ČSSD v úterý dohodnou na konkrétních gescích jednotlivých náměstků a následně se všichni členové budoucí koalice sejdou ve středu v 19h. Ve středu byli Karlovaráci a ODS připraveni na smluveném místě a čase k dalšímu jednání. Ani hnutí ANO, ani ČSSD se z jednání neomluvili a na jednání nedorazili. Následující ráno dostali Karlovaráci ze všech stran informace, že se hnutí ANO, ČSSD a KOA domluvili na nové koalici, byť nám dosud hnutí ANO nevypovědělo stávající dohodu o společném postupu.

Nikdo z našich partnerů nás žádným způsobem neinformoval a zbaběle ani nepřijímali naše telefonáty.

Výše uvedeným prohlášením Karlovaráci vyjadřují velké zklamání nad způsoby jednání některých politických subjektů a jejich politickou kulturou. Vyplývá z toho jediná věc – slušní lidé, jako jsou lékaři v čele s MUDr. Märzem a MUDr. Bouškou, MUDr. Poustkou, MUDr. Vinšem a JUDr. Zemanovou jsou ostatním politickým hráčům nepohodlní a proto mají být z politické scény odstraněni.

Karlovaráci