O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Tisková zpráva 18.6.2018

Politické hnutí Karlovaráci (KVC) představilo kandidátní listinu pro letošní komunální volby do Zastupitelstva města Karlovy Vary.

Po schválení v orgánech hnutí byl lídrem kandidátní listiny Karlovaráků zvolen MUDr. Josef März, zastupitel a lékař. Druhá v pořadí je zastupitelka a advokátka JUDr. Hana Zemanová, třetí na kandidátní listině je další zastupitel a lékař MUDr. Pavel Bouška a na čtvrtém místě již zkušený komunální politik a podnikatel Josef Kopfstein. Mezi dalšími kandidáty hnutí jsou i nové tváře – hokejista Václav Skuhravý, volejbalista Jakub Novotný, advokátní koncipientka Mgr. Nela Kristenová nebo pedagožka Aneta Petříková.  Kandidátní listinu hnutí dále reprezentují pedagogové Mgr. Miroslav Peer, Mgr. Blanka Jiskrová, lékaři MUDr. Michal Vinš, MUDr. Pavel Smutný, MUDr. Ivan Poustka, dále sportovci Lukáš Grundler, Jaroslav Vébr, Zdeněk Havel, Bronislav Píša, za sociální oblast Ilona Šmejkalová, Lada Macečková, Iva Lokvencová a za oblast kultury Vladimír Suchan, Mgr. Štěpánka Steinová, Ondřej Douba a další …

Kandidátní listina Karlovaráků je kompletní a jsme přesvědčeni o tom, že jsou na ní mimořádně kvalitní osobnosti z různých oblastí. V následujících týdnech budeme prezentovat program, který je opět zaměřen na rozvoj města s podporou rodiny i lidí starších 65-ti let. Myslíme si, že pro zkrášlení lázeňského území a některých vybraných městských částí se udělalo dost, ale je třeba zaměřit pozornost na to, aby lidé měli důvod v Karlových Varech zůstávat nebo se do nich vracet. Chceme ale usilovat i o rozšíření nabídky služeb pro seniory.

Naší snahou bude předvolební kampaň věcná, nikoliv negativní, kdy do popředí zájmu stavíme město Karlovy Vary a jeho občany, nikoliv politikaření.

Základní cíle volebního programu hnutí Karlovaráci:  

 • Schválíme Městskou hromadnou dopravu pro děti, mládež do 19 let a seniory nad 65 let zdarma, pro další obyvatele Karlových Varů pak výrazné zlevnění jízdného
 • Zřídíme nové kontaktní místo na Magistrátu města pro seniory – SENIOR POINT, kde zaškolený úředník pomůže seniorům vyřídit jejich záležitosti.
 • Schválíme karlovarským prvňáčkům příspěvek 1.000,- Kč na nákup školních pomůcek.
 • Podpoříme družstevní bytovou výstavbu v Krokově ulici v Drahovicích a rekonstrukci ubytovny Drahomíra na moderní startovací byty.
 • Investujeme 100 mil Kč do modernizace a údržby chodníků.
 • Podpoříme svoz a likvidaci komunálního odpadu pro obyvatele města Karlovy Vary zdarma.
 • Opravíme technologie pramenů i Vřídla pod stávající Vřídelní kolonádou a vypíšeme veřejnou architektonickou soutěž na řešení prostoru dnešní Vřídelní kolonády.
 • Dokončíme Územní plán jakožto nejdůležitější dokument pro rozvoj města.
 • Budeme usilovat o smysluplné využití bývalého areálu Vodárny v Tuhnicích pro volnočasové aktivity v návaznosti na stávající meandr.
 • Zabráníme výstavbě nového kolosálního Integrovaného dopravního terminálu před Tržnicí a podpoříme odborný návrh jeho umístění do oblasti dnešního Dolního nádraží.
 • Zajistíme spravedlivou podporu kultury a sportu.
 • Budeme podporovat rekonstrukci venkovního bazénu v hotelu Thermal.

V Karlových Varech dne 18.6.2018

MUDr. Josef März, předseda politického hnutí Karlovaráci