O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Reakce Karlovaráků na cyklokoordinátora města

Karlovarská TOP 09 dala ústy svého radního pana Šembery najevo jednoznačný postoj k problému, který trápí řadu z obyvatel města. Podle představitele TOP 09 by se mělo zastavit budování nových parkovacích míst pro Karlovaráky.

Odůvodnění této téměř šílené myšlenky připomíná nepovedenou sci-fi povídku. Teorie radního Šembery je postavena na tom, že čím více přibyde u našich domovů parkovacích míst, tím více si my všichni pořídíme automobilů. A jednoho dne prý bude v Karlových Varech tolik parkovacích míst, že všichni budeme svůj čas trávit jen tím, že budeme automobily bezdůvodně neustále přejíždět z jednoho parkoviště na druhé, až se  nakonec celá doprava zastaví a my všichni se udusíme výfukovými plyny.

Úvaha, že počet aut v domácnosti se řídí něčím jiným, než praktickou potřebou a především finančními možnostmi, je možná představitelům TOP 09 blízká, běžný Karlovarák ovšem nemá neomezené zdroje příjmů. Nás mnohem víc trápí, že ani své jedno rodinné auto, na které šetříme spoustu let, nemáme kde zaparkovat. Že na sídlištích a v různých částech města je situace často tak zoufalá, že řidiči objíždějí bloky domů a doufají, že se parkovací místo někde objeví a oni konečně zaparkují.

Proto jednoznačně říkáme, že parkovacích míst především v oblastech, kde bydlí velká část z nás, musí přibývat. Nemůžeme se zaseknout v osmdesátých letech minulého století a musíme si zkrátka přiznat, že k dnešnímu standardu patří občasné používání automobilu a také možnost jej někde bezpečně a legálně odstavit. Více parkovacích míst nás určitě nezadusí.  Doprava bude kolabovat spíš   proto, že dnes lidé musí parkovat i v úzkých uličkách a na nevhodných místech, což často vyvolává dopravní komplikace.
Žijeme tu s Vámi. Karlovaráci.

Viktor Tůša