O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Podpora činnosti Lady Macečkové

Obrovský zájem vyvolal článek v Karlovarském deníku, který popisoval arogantní přístup Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) vůči nastávajícím maminkám v Karlových Varech. Největší česká pojišťovna VZP odmítá uzavřít smlouvu s přední odbornicí na porodní a poporodní péči paní Ladou Macečkovou.

Budoucím maminkám v Karlových Varech pomáhá v kurzech před porodem, je při porodu a ráda by jim péči věnovala i po narození dítěte. Jenomže tady narazila. VZP už deset let žádá o uzavření smlouvy, která by jí umožnila se o maminky starat i po porodu, a pojišťovna ji bez ohledu na velký zájem maminek odmítá. Hloupě argumentuje, že tato péče je v Karlových Varech zajištěna dostatečně. Přesto maminky narážejí na absenci této péče, což argumenty VZP jednoznačně vyvrací. Navíc je paní Macečková ve svém oboru plně kvalifikována, má dlouholetou praxi a k tomu navíc mimořádně milý a vlídný přístup.

Politické hnutí Karlovaráci, které se uchází o hlasy voličů v Karlových Varech v komunálních volbách, má ve svém programu tezi, že chce zastavit odliv občanů z města a přispět k lepšímu a pohodlnějšímu životu v Karlových Varech. A protože svůj zájem o lidi kolem nás máme nejen před volbami a nejde nám jen o politiku samotnou, ale hlavně o konkrétní činy, rozhodli jsme se Ladě Macečkové pomoci. Ze svých vlastních prostředků jsme vybrali částku 10 tisíc korun, kterou paní Macečkové na její činnost – tedy péči o maminky – přispějeme. Dále jí aktivně pomůžeme s dalším jednáním s vedením VZP.

Těšíme se, že Vám – občanům Karlových Varů – budeme moci dát informaci, jak jsme při vyřizování žádosti u VZP uspěli.

Žijeme tu s Vámi. Karlovaráci

MUDr. Josef März