O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Pirátské chytré hlavičky

Na facebookovém profilu politického hnutí Piráti se objevil příspěvek nazvaný „kvízová otázka pro chytré hlavičky“, v němž se místní Piráti snaží dokazovat, že Karlovaráci neplní svůj volební program.

Upozorňuje se zde na údajný rozpor mezi volebním programem hnutí Karlovaráci a naším postojem k letnímu kinu – prý ho v programu podporujeme a na pozici náměstkyně pro majetek ho pro změnu nepodporuji.

Možná bych nyní mohla já vymyslet kvíz pro chytré hlavičky mezi Piráty, kde bych se ptala, kdo neumí najít aktuální volební program a plete si ho s programem z roku 2014? Ano jsou to Piráti! Jen stručně na vysvětlenou můžu dodat, že kdokoliv chce, si můžeme na našem webu www.karlovaraci.cz najít aktuální volební program pro roky 2018 – 2022, s nímž jsme uspěli ve volbách. Zatímco ve volebním programu z roku 2014 jsme podporu letního kina zmiňovali, tak po čtyřech letech, které jsme jako opozice strávili v zastupitelstvu, jsme došli k racionálnmu závěru, že není správné, aby letní kino, které se využívalo jen na pár akcí v roce, stálo městský rozpočet na údržbě každý rok milióny korun. Na každou akci se navíc musel nechat zpracovávat statický posudek, protože vystupující nechtěli riskovat své zdraví a hrát na podepřeném jevišti pod promítacím plátnem.

To, že pod věcnými argumenty podpořenými čtyřletým sledováním stavu změníte názor a dáte jej jasně najevo v předvolebním programu, je podle mého názoru správné a ospravedlnitelné. To, že váš politický oponent buď úmyslně lže, aby Vás pošpinil, nebo si neumí najít aktuální informaci a plete si ji s tou neaktuální je ospravedlnitelné už těžko.

JUDr. Hana Zemanová