O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Nepřízeň počasí mění program zahájení karlovarské lázeňské sezóny

První květnový víkend čeká Českou republiku výrazně chladné počasí. Karlovy Vary, které v těchto dnech zahajují další lázeňskou sezónu, kvůli tomu musí upravit program slavností.

V sobotu 4. května se nebude konat tradiční Food Festival, plánovaný na 11:30-16:00 před hotelem Thermal. Ten kromě vybrané gastronomie na ulici každoročně přinášel i legendární závod číšníků ve stylu „Vrchní, prchni!“.

Akce však není zrušena, jen se přesouvá na dobu, kdy lze doufat v lepší počasí: uskuteční se spolu s Karlovarských karnevalem a dalšími akcemi v sobotu 1. června.

Food festival je o zážitku, o příjemném ochutnávání v ulicích města. Za minulých jedenáct let nám počasí pokaždé přálo, ale pokud má být letos kolem sedmi stupňů, nedovedu si představit, že by si to návštěvníci mohli užít,“ říká primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Už zítra večer, v pátek 3. května se ruší večerní program na Mlýnské kolonádě:

  • Mlýnská kolonáda
    • 21:30 – 22:30      Čtvero ročních dob – komorní koncert členů Karlovarského symfonického orchestru v netradičně nasvícené kolonádě
    • 21:30 – 22:30      Spolek panstva na tvrzi Žíželeves – korzování v barokních kostýmech a historický tanec

Kvůli počasí také bude přesunut tradiční sobotní první kolonádní koncert z Mlýnské kolonády do nedalekých Lázní III – Windsor Spa Hotelu. Koncert začíná v 16:30 a na programu má Dvořákovu Symfonii Z Nového světa.

Zbytek programu je beze změny.

Těšíme se na setkání při mnoha dalších akcích během Zahájení lázeňské sezóny 2019. 

Zdroj: www.mmkv.cz