O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Na Vyhlídce může stát malý parkovací dům

Zrevitalizovat a třeba i postavit malý parkovací dům. Takové plány má vedení města s ne příliš využitým vnitroblokem za prodejnou potravin v ulici Na Vyhlídce a poblíž Raisovy ulice. Pozemky za místní prodejnou potravin získaly Karlovy Vary v mimosoudním vyrovnání od investora Zahradnictví Na Vyhlídce.

„Prostor se nachází za samoobsluhou, je částečně zarostlý náletem a lidé tu parkují nadivoko. To bychom chtěli změnit,“ informoval náměstek karlovarské primátorky Miroslav Vaněk (Karlovaráci), který má své gesci majetek města.

„V plánu máme zatím danou plochu zasanovat, vykácet nálety, které tu během let narostly, a celý vnitroblok zrevitalizovat a zkulturnit. Podnětem pro tento záměrem byly připomínky lidí, kteří si stěžovali na neutišený stav v této části města,“ vysvětlil náměstek primátorky.

Vedení města chce ve vnitrobloku za prodejnou potravin vyřešit i neorganizované parkování. „Dokonce uvažujeme, že bychom tu nechali postavit menší parkovací dům,“ dodal Vaněk.

Velké plány má radnice také v sousedním Petříně, na něž má už architektonickou studii

Součástí revitalizace této části města má být instalace nového mobiliáře, počítá se s novým zábradlím, novým dopravním značením, s novými parkovacími místy i velkými parkovými úpravami. Město ale zatím nemá na tuto investici peníze, a proto se odkládá. V současné době se rekonstruuje nedaleká Vyšehradská ulice a na velkou přeměnu čeká také sousední Kolmá ulice vedoucí k Chrámu Maří Magdalény.

Zdroj: KARLOVARSKÝ deník.cz