O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Musíme ukázat rodičům a mladým rodinám, že nám na nich i jejich dětech záleží. Jsou to oni, kdo bude v našem městě jednou žít a musíme na ně myslet. Je to to nejmenší, co můžeme udělat.

Zdražování je neúprosné. Za poslední dva roky vystřelily ceny nahoru prakticky ve všech odvětvích. Zdražují potraviny, energie i běžné potřeby pro domácnost. I proto se vedení karlovarské radnice rozhodlo opětovně podpořit rodiče prvňáčků příspěvkem na nákup školních pomůcek.

V minulém volebním období jsme za hnutí Karlovaráci prosadili do rozpočtu města Karlovy Vary finanční příspěvek pro rodiče nastupujících žáků prvních tříd, abychom tam ulevili rodinám při nákupu školních pomůcek. Vzhledem k tomu, že máme nesmírně pozitivní zpětnou vazbu nejen od samotných rodičů, ale i od karlovarských škol, rozhodli jsme se, že celý projekt zopakujeme.

Na pomoc rodičům s nákupem školních pomůcek uvolní Karlovy Vary každý rok několik stovek tisíc korun. Jakkoliv jde z pohledu městského rozpočtu o zanedbatelnou částku, pro rodiny s malými dětmi je to vítané přilepšení.

Právě na nejohroženější skupiny obyvatel – matky samoživitelky, rodiny v těžké životní situaci, ale i na rodiče, kterým jejich partner nezasílá pravidelně alimenty – cílí opatření karlovarské radnice.

Rodiče prvňáčků v tom nenecháme, říká Štěpánka Steinová.