O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Město žádá Českou poštu o změny poboček

Vedení karlovarské radnice se nelíbí plány na uzavření šesti poboček České pošty (ČP) ze stávajících devíti tak, jak to provozovatel navrhl

Ten totiž chce ponechat v provozu hlavní poštu na konci Masarykovy třídy a v městských částech Stará Role a Doubí. Jenže u hlavní pošty je málo parkovacích míst, přičemž má mimo jiné obsluhovat celou městskou část Drahovice hustě zastavěnou z velké části panelovým sídlištěm. Proto vedení magistrátu nabízí poště výměnu poboček. Rozhodnout se o tom má příští týden.

Vedení města navrhuje, jestli by hlavní pošta nemohla být nahrazena poštou v Rybářích a v Horních Drahovicích. V Horních Drahovicích bydlí hodně lidí i seniorského věku a v Rybářích jde o hustě obydlenou část města.

Navíc podle dostupných informací probíhají mezi ČP a soukromou společností jednání o obnovení dříve kvůli snadnému parkování oblíbené poštovní pobočky formou Pošta Partner Plus v obchodním domě Fontána v městské části Dvory, která byla zrušena v předstihu již na konci března. Pokud by se to podařilo domluvit, byla by pak pravděpodobně zbytná poštovní pobočka v Doubí, která patří k nejmenším a nejméně využívaným ve městě. Pak by nebyla zřejmě mezi vybranými poštami k zachování, pokud by ČP nedržela pravidlo dostupnosti pobočky do vzdálenosti tří kilometrů.

Pro vedení města je nepochopitelná snaha ČP udržet provoz hlavní pošty, která sídlí v historickém objektu, jehož provoz je již z charakteru a velikosti budovy nákladný. Podle některých informací chce ČP ale objekt prodat se zachováním pobočky, tedy s věcným břemenem. Takový závazek ale podle vedení města sníží prodejní cenu objektu stojícího na začátku lázeňského centra města. Karlovy Vary se přitom pokoušely s ČP poslední čtyři roky domluvit, že by část objektu využívaly v nájmu jako infocentrum. Tuto myšlenku teď ale vedení města zcela opustilo.

Další jednání by mělo vedení Karlových Varů s Českou poštou vést v příštím týdnu. Času na dohodu ale rychle ubývá, protože, pokud se mají pobočky rušit už od července, pošta bude muset začít rozesílat výpovědi nebo jednat se zaměstnanci o náhradní práci.

Zdroj: Právo