O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Letos se bude otevírat nový Amfiteátr na Rolavě.

Vedení města plánuje etapově vystavět nový Amfiteátr, který by měl vzniknout v areálu přírodního koupaliště Rolava. Karlovarští radní zatím vyčlenili částku na tuto investici ve výši 2,5 milionu korun. Za tyto prostředky by mělo vzniknout pódium a část hlediště. Tím by byla dokončena I. etapa výstavby. V budoucnu by tak mohl být nový moderní Amfiteátr na Rolavě alternativou ke zchátralému Letnímu kinu v lázeňské části města.

„Kapacita Amfiteátru na Rolavě by se mohla do budoucna podle zájmu veřejnosti rozšiřovat,“ říká Josef Kopfstein.

Hnutí Karlovaráci je přesvědčeno, že úspěšné loňské Kulturní léto prokázalo, že o podobné zařízení bude mezi občany a návštěvníky i v příštích letech velký zájem. Vedení města vychází ze studie volnočasového areálu Rolava z roku 2016, která právě počítá s výstavbou Amfiteátru a relaxačním letním bazénovým komplexem. Volnočasový areál Rolava je dobře dostupný ze všech částí města a výhodou je také již vybudované kvalitní zázemí.

V novém Amfiteátru na Rolavě se budeme snažit vytvářet pestrou dramaturgii pro širokou posluchačskou veřejnost.“ říká Vladimír Suchan.

Vedení města počítá s tím, že by další Karlovarské kulturní léto mohlo začít už na přelomu května a června (podle epidemiologické situace) s tradičním Zahájením lázeňské sezony. Intenzivní kulturní program by pak měl před hotelem Thermal pokračovat i v letních měsících. V tomto období chystá vedení města kulturní akce na každý víkend až do tradiční akce nazvané Vary září, která se uskuteční v polovině září.