O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Karlovy Vary nechají zpracovat studii bytové zástavby v Krokově ulici

Karlovy Vary zadají zpracování variantní studie výstavby bytů v Krokově ulici. Záměrem města je zde vybudovat zhruba 300 až 400 bytů, zřejmě v družstevním vlastnictví. Jasné ale ještě není financování, město by chtělo získat partnera, který se bude na největší výstavbě bytů ve městě za posledních mnoho let podílet.

Město to má nyní po právní stránce připravené a v současné době se připravuje urbanisticko-zástavbová studie celého bloku. Ta je rozdělena na dvě části, jedna část je určena k přímé zástavbě podle územního plánu, bude hlavním zadáním. Město ale chce, aby ateliér zpracoval i tu část, kde bude potřeba ještě změna územního plánu.

Zpracování zástavbové studie má na starosti ateliér A69. Městu by měl předložit několik variant zástavby, aby město mělo možnost si vybrat nejvhodnější variantu. Zároveň by studie měla navrhnout i možné rozdělení výstavby do etap. Náklady na zpracování studie budou 720.000 korun včetně DPH. Její hrubopis by mělo město dostat v červnu nebo červenci letošního roku.

Podle plánů by město mělo vybudovat nebo posílit potřebnou infrastrukturu pro výstavbu, tedy zejména inženýrské sítě a silniční napojení. Následně by chtělo hledat partnera. V úvahu připadá spolupráce formou takzvaného PPP projektu, tedy spolupráce soukromého investora a veřejné správy, ale také možná úvěr. Každopádně konkrétní podobu a formu budoucí výstavby vedení města zřejmě nebude znát letos, ale až v příštím roce.

Zdroj: ČTK