O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Karlovy Vary chystají dražby odstavených autovraků, ročně jich odtáhnou desítky

Autovraky v ulicích patří v Karlových Varech k dlouhodobým problémům. Od letošního roku chce městský úřad část odtažených vozidel prodat v dražbách.

Na území Karlových Varů se každý rok objevuje kolem pěti desítek dlouhodobě odstavených aut. Vozidla zabírají parkovací místa, stávají se terčem vandalů a nikdo se k nim nehlásí. Díky nedávné úpravě legislativy teď města můžou podobné případy řešit rychleji než v minulosti.

Karlovarský magistrát přistupuje k odtahu odstavených vraků až poté, co vyčerpá všechny možnosti jak majitele kontaktovat. Opuštěných, bezprizorních aut eviduje město zhruba 120 ročně. Většinu z nich se podaří vyřešit s vlastníky, ale zhruba 50 vozů ročně skončí na odstavném parkovišti. A právě u těchto vozů existuje způsob, jak po nějakých výzvách vozidlo může správce komunikace dát do dražby

První dražby autovraků, ke kterým se dlouhodobě nikdo nehlásí, Karlovy Vary chystají na letošní rok. Zpravidla jde o technicky nezpůsobilá motorová vozidla. Následný prodej vozidla jako zdroje náhradních dílů patří mezi poslední možnosti měst, jak autovrak zlikvidovat. Tento systém nyní město rozjíždí a tím uvolní své odstavné parkoviště.

Zdroj: ČRo – Karlovy Vary