O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Karlovaráci podporují pohyb ve všech podobách.

V těchto dnech je důležité se pohybovat nebo sportovat, více než kdy jindy. Naše tělo je vystaveno dlouhodobému stresu a psychika bývá na bodu mrazu. Mnoho odborníků v čele s profesorem Kolářem říká, že „pohyb je lék, který je potřeba brát“. Všichni známe situaci, když na čtrnáct dní onemocníme, jsme bez kondice a základních návyků. Ten, kdo v mládí sportoval určité návyky a dobrou imunitu si vytvořil. Děti, které v době covidové chodí s přestávkami do škol a sportovat, na tom nejsou s fyzičkou kdo ví jak dobře. Je nutné, aby rodiče dny bez pohybu nebrali na lehkou váhu a každý den vyrazili ven do přírody nebo do Lázeňských lesů na procházku.

Naši dva zastupitelé, vrcholoví sportovci, Jakub Novotný a Václav Skuhravý o tom ví své.  A jak společně říkají, pohyb je naše ochrana v boji proti nemocem i COVIDU. Pohyb vytváří radost, ten, kdo to nezkusí, neví o čem mluvíme.

„Doporučuji se jít projít na delší procházku nebo se proběhnout do Lázeňských lesů. Je zde mnoho dobře vyznačených cest s menší či větší obtížností a zvýšíte si kondici“, říká Václav Skuhravý

„Jsem toho názoru, že vláda měla a má nechat děti sportovat. A to i v halách a bez roušek. Umím si představit omezení počtu, ale absolutní omezení sportu a pohybu dětí nechápu. Virus si stejně cestu najde, pohyb a posilování imunity může jen pomoci” říká Jakub Novotný.

Situace je jistě vážná, ale není potřeba lidi strašit. Věříme, že COVID – 19 společně zvládneme. Je potřeba se chránit a respektovat jednotlivá nařízení a nezavírat se v obavách doma. V příštím roce hnutí Karlovaráci vyvine maximální úsilí, aby se naše děti vrátily ke sportu ve sportovních organizacích a klubech. Věříme, že udržíme i jejich rozpočty a o podpoře sportu přesvědčíme i naše kolegy napříč politickým spektrem ve městě a na kraji.