O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Karlovaráci podporují Ladu Macečkovou i nadále

Lada Macečková pomáhá budoucím maminkám v kurzech před porodem i při porodu a ráda by svou péči věnovala maminkám i po porodu. Bezúspěšně, Lada Macečková žádá již deset let Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, aby s ní uzavřela smlouvu, která by ji umožnila se o maminky starat i po porodu.

„Péče o maminky v šestinedělí v našem kraji stále chybí, maminky pomalu ani neví, že na tuto péči mají nárok, ale bez smlouvy s VZP je navštívit nemůžu. Velmi často mě mé klientky žádají po propuštění z porodnice o radu při problémech s kojením, rehabilitace a cvičení po porodu, manipulace s miminkem apod. Nutno podotknout, že zdravotní pojišťovny OZP a ČNZP tuto péči umožňují již pět let. O to víc mě mrzí, že klientky největší zdravotní pojišťovny v ČR tuto péči využít nemohou. Žádám pojišťovnu o pracovní úvazek na 0,8 pro Karlovy Vary a okolí, bohužel stále bezúspěšně“, vysvětluje situaci Lada Macečková

Poslední vyjádření od pojišťovny bylo, že tato péče je v kraji zajištěna dostatečně. Reakce dotázaných maminek však hovoří o opaku.
„Na dotaz, jestli si mohu požádat o porodní asistentku po porodu, mi má gynekoložka z Karlových Varů řekla, že nárok na tuto službu nemám, protože všeobecná pojišťovna ji nehradí, budou mi prý stačit instrukce z porodnice“, uvedla prvorodička Monika.

Karlovaráci se proto rozhodli podpořit činnost Lady Macečkové a vytvořili petici, která by mohla pojišťovnu přesvědčit o zájmu o tuto péči po porodu.
 „Petice vznikla na podporu dobré věci, jsem matkou dvouleté holčičky a kdybych tu možnost tenkrát měla, jsem přesvědčena o tom, že bych této péče v šestinedělí využila. Všude jinde ve světě je tato služba standardem, je škoda, že u nás to ještě nefunguje“ uvedla JUDr. Hana Zemanová, Karlovaráci

„Jsem ráda, že tato petice vznikla a doufám, že mi u pojišťovny pomůže uspět“ dodala Lada Macečková

Budeme rádi i za Vaši podporu. Petici můžete podepsat na několika místech v Karlových Varech:

Centrum Rodinka >>

BC Hobit K.Vary >>

Kavárna Bon-jour >> na Dr. Davida Bechera 1041

Porodní sál – Karlovy Vary

Plavání s Dádou Sedlec