O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Kapitán v jiné roli. Chceme, aby se tu lidem dobře žilo, říká Václav Skuhravý.

Hokejový útočník Václav Skuhravý, kapitán a hrající legenda karlovarské Energie, žije v Karlových Varech už dvě desítky let. Za tu dobu mu lázeňské město přirostlo k srdci, a tak není divu, že se před několika lety rozhodl angažovat i ve veřejném životě. V současnosti tak působí i jako radní města Karlovy Vary a zastupitel v Karlovarském kraji za hnutí Karlovaráci.

Ve středu 9. prosince ho tak čekala i jedna příjemná povinnost. Společně s primátorkou města Ing. Andreou Pfeffer Ferklovou a jejím 1. náměstkem Mgr. Tomášem Trtkem otevřel nové saunové centrum v Bazenovém centru KV Areny, které již brzy začne sloužit široké veřejnosti.

„Líbí se mi moc. Je to pěkné, moderní. Už dříve byla sauna využívaná, nyní došlo ke zvětšení a vybudování saunového centra. Věřím, že ze strany Karlovaráků o něj bude zájem,“ popsal při slavnostním přestřihávání pásky Václav Skuhravý.

I přesto, že sám saunu příliš nevyužívá, je rád, že se pro občany Karlových Varů udělalo opět něco, díky čemuž pro ně bude život ve městě zase o něco kvalitnější.

„Myslím si, že by se mělo dělat více pro Karlovaráky, pro lidi, kteří tu žijí. Všem je jasné, že naše město je hodně závislé na cestovním ruchu. Hlavní ale je, aby se tu žilo hezky lidem, kteří tu žijí pořád,“ má jasno dlouholetý kapitán Energie.

Ten si v současné době příliš volna neužije. Jeho tým na ledě válí, v týdnu hraje až tři zápasy a když už dostane od trenéra Pešouta volno, věnuje ho právě angažování v politickém životě. Nezřídka se také stává, že z hokejového tréninku jede přímo na zasedání Rady města Karlovy Vary či městského, potažmo krajského zastupitelstva.

„Je to občas složité, aktuálně hodně hrajeme. Pořád se to ale dá zvládat,“ dodává s úsměvem hráč, který v nejvyšší tuzemské soutěži odehrál už takřka 1000 utkání.

Autor: Václav Kubelka