O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Hana Zemanová: Město protěžuje klub Paderewski

Karlovy Vary – Je klub Paderewski, který sídlí v Husovce a mimo jiné se zde schází Karlovarská občanská alternativa (KOA), městem protežován? Podle opoziční zastupitelky Hany Zemanové (Karlovaráci) ano. A právě kvůli tomu se na úterním zastupitelstvu rozpoutala mezi ní a radním Pavlem Žemličkou (KOA), který zároveň klub vede, ostrá debata.

Klub Paderewski totiž městu platí za pronajaté prostory v Husovce nájem jednu korunu. „Částka za energie, která za rok činí 650 tisíc korun, jde na vrub odboru kultury. Za propagaci, osvětlení a ozvučení platí město klubu 282 tisíc korun a na činnost klubu Paderewski přispívá 250 tisíci. Město tak dotuje klub Paderewski částkou jeden milion 182 tisíc,“ sečetla příjem klubu zastupitelka Zemanová. A upozornila i na letní podnikání klubu, který každoročně pronajímá své prostory v Husovce festivalovému klubu Bokovka, a za to inkasuje 35 tisíc korun. „Proč není tato částka převedena na město?“ dotazovala se zastupitelka Hana Zemanová.

Jenomže to si nenechal líbit radní Žemlička, který zdůraznil, že klub Paderewski musel před šesti lety opustit své sídlo v Lázeňské ulici, protože tento objekt město prodalo, a zdůraznil, že v Husovce nepůsobí pouze klub Paderewski, ale další dvě divadla, která mají pro činnost stejné podmínky. Tedy nájemné jednu korunu a městské dotace na činnost. „A propagace se týká i jich. Nejde tedy jen o podporu klubu Paderewski. A pronájem Husovky klubu Bokovka? Peníze, které utržíme, investujeme do oprav prostor a do běžné údržby,“ zdůraznil.

I na to ale Hana Zemanová měla připravenou odpověď. „Sečetla jsem pouze částky, které od města čerpá klub Paderewski.Informace jsem čerpala z webových stránek města. A není taková podpora jednoho klubu v rozporu s péčí řádného hospodáře?“ nevinně poznamenala Hana Zemanová. A neodpustila si dodatek, že na pronájem klubu by správně mělo být vyhlášeno výběrové řízení.

„Nejsme příspěvkovou organizací města. My s pronájmem máme vlastně jenom komplikace, klub musíme vystěhovat, ale ničemu se nebráníme,“ odpověděl Žemlička. To už mu ale přispěchal na pomoc primátor Kulhánek (KOA), který uvedl, že pronájem Husovky byl na žádost organizátorů MFF.

Zdroj: Karlovarský deník 25.6.2015