O čem mluvíme

Politické hnutí KARLOVARÁCI

Aby nám všem Ježíšek měl za co nadělit dárky

Pěvecká třída Mgr. Štěpánky Steinové zpívá a plní uši posluchačů krásnými tóny již 16-tým rokem. Za celou dobu své existence pořádá benefiční koncerty a mnoho dalších krásných akcí.

Benefice je  mimořádná akce  na počest někoho či  ve prospěch dobré věci. A právě myšlenka benefice  na obnovu zvonů  kostela Povýšení sv. kříže v Karlových Varech v Rybářích, nadchla Mgr. Š. Steinovou a tak se 16. 12. 2017 uskuteční další benefiční koncert.

Při prvním koncertě se podařilo vybrat částku přes 26.000,- Kč  a přispět tak na obnovu zvonů.  To je přeci důvod, uspořádat další koncert.

Mnoho lidí se mě ptalo: „Co tě to napadá? Takový koncert se ze vstupného nemůže zaplatit…“  A mají pravdu, bez podpory laskavých sponzorů  a práce všech kolem, kteří se zříkají svých honorářů, by se taková akce neuskutečnila. A tak se ptám, je vše jen o tom „co z toho mám?“

„Již před léty jsem dospěla k tomu, že si většinu svých projektů dělám po svém. Pro pocit štěstí a radosti, které ráda rozdávám dál. Mezi své zpěváky i posluchače.

Ráda probouzím emoce v lidech kolem. Díky hudbě má člověk možnost vyjádřit své city a prožitky. Radosti, starosti, tužby… vždyť prostřednictvím tónů a textu se dají vyjádřit i ty nejhlubší zážitky.

Žít a být si s lidmi blíž, dělat sebe i lidi kolem šťastnými, být k sobě slušní a ohleduplní, umět si pomoci. Nejsou právě tohle věci, po kterých většina z nás touží? A přitom, by tohle všechno mělo být součástí každého dne.“

„Tentokrát se koncert ponese v duchu soudržnosti a podpory mezi zpěváky.  Zazní skladby v podání těch nejmenších zpěváčků až po náročné árie od ostřílených zpěváků a zpěvaček. Při tom budeme za pomyslném  podiu stát všichni  po celou dobu koncertu. Takto je koncert koncipován poprvé a já věřím, že se posluchačům bude líbit.“

S pozdravem Mgr.Štěpánka Steinová